#35 "Odległość między tobą a mną" Jennifer E. Smith

by - lipca 14, 2017


Autor: Jeniffer L. Smith
Tytuł: "Odległość między tobą a mną"
Gatunek: young adult
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Bukowy Las
Ilość stron: 304

Cześć kochani,
dziś ponownie przychodzę do Was z pozycją od Bukowego Lasu, które to wydawnictwo dało mi możliwość przeczytania i zrecenzowania ich kolejnej książki - całkiem świeżutkiej nowości. Czy jest warta przeczytania? Opinię znajdziecie poniżej...


Troszkę o treści...

Historia rozpoczyna się w pewien upalny dzień, gdy przez skwar w całym Nowym Jorku wysiada prąd. W momencie spadku napięcia Lucy znajduje się w windzie, ale nie jest tam sama. W totalnej ciemności towarzyszy jej młody chłopak, syn zarządcy budynku - Owen. Jedno zdarzenie, które na zawsze zmienia ich losy, krzyżując się na kartach tej książki...

Moja opinia...

Sięgając po "Odległość między tobą a mną" Jennifer E. Smith miałam wewnętrzne przeczucie, że będzie to pozycja, która na dłuższy moment zapadnie w mojej pamięci i będę mieć po niej kaca książkowego. Nie pomyliłam się. Jest to przecudowna opowieść o nastoletniej miłości, która musi sprostać wszelkim problemom jakie pojawiają się przy uczuciach na odległość.Książka ta składa się z 51 rozdziałów podzielonych na 5 części. Co zabawne, niektóre rozdziały są tak krótkie, bo składają się z kilku zdań prawie przypominając poezję.

Styl pisania autorki jest i w zasadzie musi być lekki, bowiem książka jest przeznaczona dla młodzieży, ale dla tej bardziej wymagającej. Nie znajdziemy tutaj wartkiej akcji, imprezowania i błahych problemów egzystencjalnych nastolatka typu w co ma się ubrać. Autorka przez większość historii skupia się głównie na emocjach targających bohaterami. I to nie tylko są uczucia pomiędzy główną parą, ale także związane z problemami przeprowadzki, zmianą otoczenia i nowego miejsca zamieszkania, przyszłości, czy też smutnej i ujmującej za serce przeszłości.
"Bo tak to już jest, kiedy znajdziesz się obok kogoś dla ciebie ważnego: świat kurczy się do właściwych rozmiarów. Dopasowuje się do was dwojga, nie zważając na całą resztę."
"Odległość między tobą a mną" jest książką utrzymaną w starym stylu, gdzie technologia została odstawiona na bok, a główni bohaterzy komunikują się za pomocą kartek pocztowych. Zważywszy, że uwielbiam postcrossing, wzmianka o wysyłaniu kartek przez młode osoby, strasznie mnie urzekła i trafiła do mojego serca. Pamiętacie może film "Masz wiadomość"? To tutaj motyw przewodni wysyłania wzajemnych wiadomości jest podobny.Zakończenie tej książki jest w zasadzie otwarte. Nie wiemy tak na prawdę, czy Owen i Lucy będą razem, czy ich uczucie przetrwa odległość kilku tysięcy kilometrów. Ale to dobrze. Możemy mieć nadzieję, że tak właśnie będzie.
"Zupełnie nowy początek nie istnieje. Wszystko, co nowe, następuje po czymś starym, każdy początek dokonuje się kosztem końca."


Moja ocena...

Zważywszy, że autorka w książce "Odległość między tobą a mną" w bardzo piękny i dla mnie osobiście w zaskakująco dojrzały sposób opisuje całą opowieść, nie mogę wystawić innej oceny jak 9/10. Brakowało mi w tej pozycji momentami więcej akcji, jednakże uważam że każdy nastolatek powinien sięgnąć po tę książkę odrywając się choć na chwilę od komórek i komputerów. Szczerze polecam, bo jak widać nawet dorosłej osobie się także spodobała ta pozycja!

Za egzemplarz bardzo chciałabym podziękować wydawnictwu Bukowy Las. Czytanie i recenzja tej książki to była sama przyjemność!You May Also Like

0 komentarze