Zapowiedzi książkowe | maj 2018

by - kwietnia 27, 2018Cześć kochani,
w końcu się przekonałam i postanowiłam zrobić zapowiedzi książkowe w formie cyklicznych, comiesięcznych wpisów począwszy od zbliżającego się maja. W każdym takim wpisie planuję około dziesięciu najciekawszych, moich zdaniem, pozycji, na które warto zwrócić uwagę. Więc zaczynamy :)


Miłość i inne zadania na dziś | Kasie West
Wydawnictwo: Feeria Young
Data premiery: 09 maja

Opis: "Przed 17-letnią Abby Turner całe lato. I ta perspektywa byłaby najwspanialsza na świecie, gdyby nie to, że… z paczki jej przyjaciół w mieście zostaje tylko Cooper, któremu kiedyś wyznała miłość, ale on zbył ją śmiechem, jej tata jest gdzieś daleko, a pod jego nieobecność mama już prawie nie wychodzi z domu i wszędzie szuka zagrożeń. Abby marzyła o wystawieniu swoich obrazów w miejscowym muzeum, ale jej prace zostały odrzucone – podobno brak im głębi i dojrzałości.
W tej sytuacji Abby postanawia ekspresowo dojrzeć. Tylko jak to zrobić? Pomóc może stworzenie listy zadań, których wykonanie przyniesie doroślejsze spojrzenie na świat. Abby daje sobie miesiąc na zrealizowanie wszystkich jedenastu punktów ze swojej „Listy serca”. Wróć, dziesięciu, bo jedenasty punkt, „mieć złamane serce”, już zaliczyła.
Ale gdy ten miesiąc nieuchronnie mija, Abby zaczyna zdawać sobie sprawę, że aby zostać prawdziwą artystką, być może trzeba nie tylko wypełnić zaplanowane zadania, ale nawet… zmienić siebie. Czy poszukując prawdziwej siebie, znajdzie jednocześnie odwzajemnione uczucie?...
Zabawna i romantyczna historia w najlepszym, niepodrabialnym stylu Kasie West!"

Jako że jestem ogromną fanką książek Kasie West, to i tej z pewnością nie zabraknie w mojej biblioteczce. Uwielbiam jej powieści za to, że są lekkie, zawsze w ciekawy sposób skonstruowane i jeszcze się nie zdarzyło, abym znalazła w nich jakikolwiek wulgaryzm! Można? Kasie jest przykładem, że w młodzieżówkach nie trzeba ich używać, aby powieść była interesująca :)

Przesilenie | K. B. Miszczuk
Wydawnictwo: W. A. B.
Data premiery: 09 maja

Opis: "Najbardziej wyczekiwana książka tej wiosny – "Przesilenie", czyli ostatnia część bestsellerowego cyklu "Kwiat paproci" Katarzyny Bereniki Miszczuk.
Słowiańskie bóstwa, pradawne obrzędy, zazdrość i wielka miłość w tle. Autorka "Szeptuchy" po raz ostatni zabierze czytelników do magicznego świata słowiańskich bóstw i pradawnych obrzędów, gdzie właśnie rozpoczynają się święta Dziadów i Szczodrych Godów. Nadszedł czas, aby dotrzymać obietnicy danej bogowi ognia, Swarożycowi. Czy Gosia sprosta zadaniu? Tym bardziej, że nie wiadomo, jak zachowa się Mieszko, jej wielka miłość: pomoże w spełnieniu przysięgi czy... wręcz przeciwnie."

Katarzyny Bereniki Miszczuk chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Jej powieści zawsze wprowadzają czytelnika w cudownie wykreowane światy i interesujące postaci. Ja, co prawda, kończę dopiero pierwszy tom z całego cyklu, ale na pewno przeczytam również "Przesilenie", bo tematyka i klimat całej serii jest mi niezmiernie bliski. I że cię nie opuszczę | M. Richmond
Wydawnictwo: Otwarte
Data premiery: 09 maja

Opis: Zawsze odbieraj telefon od małżonka. Regularnie obdarowujcie się prezentami.
Kilka razy w roku wyjedźcie gdzieś razem.
Nikomu nie wspominajcie o Pakcie.
Alice i Jake to młode kochające się małżeństwo. Alice odnosi sukcesy jako prawniczka, Jake jest terapeutą i współwłaścicielem poradni psychologicznej. Przed nimi wspólne życie pełne planów. W prezencie ślubnym od prominentnego klienta Alice nowożeńcy otrzymują zaproszenie do elitarnego klubu dla małżeństw, który działa pod nazwą Pakt. Jego celem jest wspieranie par w staraniach o szczęśliwy i trwały związek. Nierozerwalny. Za wszelką cenę...
Jak daleko się posuną, aby ochronić swoje małżeństwo?

Z thrillerami od Wydawnictwa Otwartego bywało różnie w moim przypadku. Jedne były warte większej uwagi, z innymi się strasznie męczyłam, ale... Jestem ciekawa mimo wszystko tej pozycji, tym bardziej, że delikatnie da się wyczuć tematykę "sekty" :)


Shinrin Yoku | H. Garcia, F. Miralles
Wydawnictwo: Znak
Data premiery: 09 maja


Opis: Drzewa mają moc.
Wiedza ta od stuleci stanowi fundament filozofii i medycyny japońskiej, ale dopiero niedawno sztuka shinrin-yoku, poparta naukowymi dowodami, zaczęła fascynować ludzi Zachodu. Shinrin-yoku to dosłownie "sztuka kąpieli leśnych" lub inaczej "sztuka zanurzenia się w zieleni".
W naturze znajduje się wszystko, czego człowiek potrzebuje do osiągniecia stanu równowagi i spokoju. Shinrin-yoku uczy, jak obcować z przyrodą tak, by wyciszyć myśli, wzmóc koncentrację, poprawić kondycję fizyczną, a przede wszystkim odzyskać radość i witalność.
Dzięki tej książce dowiesz się:
jakie miejsca wybrać, by znaleźć ukojenie i spokój, a jakie by odzyskać energię i witalność;
dlaczego warto spacerować bez celu i zgubić się w lesie;
jak uwolnić się od myśli, które "zachmurzają" nasz umysł,
co zrobić, aby wracając do normalnego życia, utrzymać stan "leśnej duchowości";
jakie rośliny doniczkowe nadają się najlepiej do domowego shinrin-yoku.
Autorzy bestsellerowego "IKIGAI" tym razem zabierają nas w niezwykłą podróż w głąb lasu. Wyprawę, z której wrócimy pełni siły i wewnętrznej mocy.

Dość modny termin ostatnich miesięcy - Shinrin Yoku. Lubię tego typu poradniki, które wnoszą pierwiastek ciekawości i otwierają nasze głowy na otaczający nas świat bez zadęcia i pompatyczności. Jestem bardzo ciekawa tej pozycji i z pewnością przeczytam :)
Banda niematerialnych szaleńców | M. Krasowska
Wydawnictwo: SQN
Data premiery: 09 maja

Opis: Prawdopodobnie jako jedyny na świecie masz szansę dowiedzieć się z pierwszej ręki, jak wygląda życie pozagrobowe! Nie skorzystasz z takiej okazji?
Nazywam się Danny Moon, a moi rodzice są nieprzyzwoicie bogaci. 
Trzy rzeczy, które kocham: gorzka czekolada, gra w Monopoly i ciemność. Trzy rzeczy, których nienawidzę: guwernantki, nuda i jeszcze raz guwernantki. 
To przez nieposłuszeństwo względem jednej z nich trafiłem do Polski, do wujostwa i pięciu kuzynek. Czułem się jak na zesłaniu... ale tylko na początku. 
Któregoś dnia spotkałem tajemniczego brodacza w kapeluszu. Pewnie nie uwierzycie, kiedy wam zdradzę, że był to duch. Wkrótce razem z Anetą, najfajniejszą z moich kuzynek, stanęliśmy przeciwko niebezpiecznemu biznesmenowi, który wykorzystywał duchy do niecnych celów. Włóczyliśmy się nocą po cmentarzu, poznaliśmy agentkę wywiadu Ludwika XVI i włamaliśmy się do... A zresztą przeczytajcie sami.

Ten opis! Przeczytaliście? To może być świetna książka. Uwielbiam takie pogmatwane fabuły, w których autor nie boi się puścić wodze wyobraźni. Ja z pewnością się na nią skuszę :)
Zerwa | R. Mróz
Wydawnictwo: Filia
Data premiery: 09 maja

Opis: Ostatnia część pentalogii z Wiktorem Forstem!
Zbocza gór znów spłynęły krwią. W środku sezonu turystycznego na Rysach odnalezione zostają zwłoki starszego mężczyzny, a sposób działania sprawcy prowadzi wyłącznie do jednego wniosku: wrócił ten, którego wszyscy się obawiali.
Oprócz monety w ustach, na nagim torsie ofiary znajduje się wycięty w skórze, krwawy napis: „Revertar ad Ierusalem in misericordiis”. Sytuacje komplikuje fakt, że ofiarę umieszczono na samym środku słupka granicznego, przez co śledztwo zamierzają prowadzić zarówno Polacy, jak i Słowacy.
W mieście i na szlakach wybucha panika, tymczasem Wiktor Forst budzi się w zakopiańskim szpitalu. Nie pamięta, co działo się z nim, od kiedy opuścił Polskę, by sprawdzić, co znajduje się w pewnej skrytce pocztowej…

Z pewnością coś dla fanów Remigiusza Mroza. Wybrałam tę pozycję w zestawieniu, bo pewnie ktoś się znajdzie, kto uwielbia tego autora. Ja jeszcze nie miałam przyjemności wdrożyć się w jego powieści, choć kilka książek stoi na półkach. Może kiedyś nadrobię, póki co mnie osobiście nie ciągnie :)Projekt rośliny | O. Sieńko, W. Muszkieta
Wydawnictwo: Buchmann

Data premiery: 09 maja

Opis: Poradnik jak żyć wśród roślin
Roślina doniczkowa jeszcze do niedawna kojarzyła się z obsychającą i smutną paprotką na parapecie klatki schodowej. Dziś rośliny dumnie puszą się w modnych lokalach, designerskich wnętrzach i coraz częściej w prywatnych mieszkaniach. Uprawianie domowej dżungli to świetny pomysł na walkę ze stresem oraz test na odpowiedzialność za... żywą istotę. 
W czasach ciągłych przeprowadzek własna roślina staje się symbolem domu. Książka Oli Sieńko i Weroniki Muszkiety to nie tylko przewodnik po uprawianiu najmodniejszych gatunków, ale też poradnik wnętrzarski i próba pokazania pewnego zjawiska opierającego się na założeniu, że roślina nie jest tylko elementem wystroju. Jest żywym, niezależnym bytem, który potrzebuje uwagi i ciepła.

Idealna książka dla mnie! Pomimo tego, że na studiach miałam całkiem sporo styczność z roślinnością, to z ciężkim sercem muszę to napisać - nie mam do nich kompletnie rąk. Nawet kaktusy potrafiłam zasuszyć lub mi po prostu zgniły. Może ta pozycja w tym zaradzi? Nie wiem, ale jestem jej ciekawa :)Ostatni namsara | K. Ciccarelli
Premiera: 09 maja
Wydawnictwo: IUVI

Opis: Na początku był Namsara – zrodzony z nieba i ducha – który wszędzie, gdzie się pojawił, przynosił miłość i śmiech.  Lecz gdzie jest światło, tam musi być ciemność. Dlatego była też Iskari – zrodzona z krwi i blasku księżyca. Niszczycielka. Przynosząca śmierć. Oto legendy, na których wychowała się Asha, córka króla Firgaardu.  Opowiadano je szeptem, a ona słuchała z zapartym tchem, zafascynowana zakazanymi bohaterami z przeszłości. Jednak dopiero kiedy sama stała się najbardziej zaciekłym, budzącym postrach pogromcą smoków, przyjęła rolę następnej iskari – samotny los, który sprawił, że Asha czuła się jak broń w cudzych rękach, a nie dziewczyna. Asha walczy ze smokami i przynosi ich głowy królowi, lecz żadne z tych trofeów nie jest w stanie jej uwolnić od więzów obowiązku: ślubu z okrutnym komendantem, człowiekiem, który zna prawdę o jej naturze. Gdy Asha dostaje szansę uwolnienia się w zamian za zabicie najpotężniejszego smoka w Firgaardzie, odkrywa, że stare opowieści mają w sobie więcej prawdy, niż mogła się spodziewać.  Z pomocą przyjaciela – niewolnika służącego jej narzeczonemu – Asha musi zrzucić z siebie pancerz iskari i otworzyć serce na miłość, światło i prawdę, którą przed nią zawsze ukrywano.


„Stare historie działały na smoki tak jak klejnoty na ludzi. Żaden smok nie potrafił się im oprzeć.
Jednak opowieści nie tylko je zwabiały. Zwiększały też ich moc.
Po dziesięciodniowym pościgu za smokiem przez skaliste równiny jej niewolnym łowcom brakowało już pożywienia. Stanęła przed wyborem: wracać do miasta bez smoka albo złamać zakaz ojca dotyczący dawnych opowieści.
Jeszcze nigdy nie wróciła z łowów bez zdobyczy i nie zamierzała tego zmieniać. W końcu była iskari i miała zadanie do wykonania.
Opowiedziała więc historię”.

W czeluściach internetowych udało mi się wyłuskać taką oto pozycję. Opis brzmi bardzo zachęcająco, szczególnie dla fanów rozległej fantastyki, a że to pierwszy tom z serii "Iskarii" to tym bardziej patrzę na tą pozycję milszym okiem i w głowie się kłębią myśli, że może to być bardzo ciekawa seria :) 
Wirus | G. Masterton
Wydawnictwo: Rebis
Data premiery: 22 maja

Opis: W peryferyjnej dzielnicy Londynu, Tooting, dochodzi do tajemniczych zgonów. Piękna Pakistanka, Samira, w makabryczny sposób pozbawia się życia, ponieważ nie chce pojąć za męża człowieka, którego przeznaczyli dla niej rodzice, a przecież aż do tej pory była im niezmiennie posłuszna. Młoda, spokojna dziewczyna, Sophie, okrutnie zabija poniewierającego nią chłopaka. Bezbarwny mąż-pantoflarz, David, niespodziewanie morduje żonę, która tyranizowała go od wielu lat... 
Detektyw Jeremy Thomas Pardoe, który wraz z detektyw Jamilą Patel usiłuje rozwikłać zagadkę nagłych zgonów, wkrótce odkrywa, że samobójczyni i mordercy nosili ubrania, pochodzące z pewnego londyńskiego "second handu", nazywającego się Little Helpers. To używane ubrania nagle zmieniły ich charakter i skłoniły do destrukcyjnego zachowania. 
Wyjaśnienie zagadki nie jest proste, a zagmatwana droga ku prawdzie wiedzie detektywów aż na odległą Litwę.

Wybrałam tę pozycję do zestawienia ze względu na opis, który strasznie mi się spodobał. Zapowiada się bardzo dobry kryminał z elementami thrillera i do tego dość niespotykane miejsce wydarzeń. Tak, to może być naprawdę dobra książka!


I to chyba wszystko z ciekawszych propozycji według mnie na maj. Skusicie się, na którąś z powyższych książek? A może wyczekujecie innych pozycji? Jeśli tak, to zdradźcie w komentarzach, bo może i mnie coś umknęło :)

Pozdrawiam,

Katka, czytamiogladam.pl

You May Also Like

0 komentarze