Zapowiedzi książkowe - maj 2018 | part II

by - maja 15, 2018


Cześć kochani,
choć wiem, że na początku miesiąca dawałam Wam 10 ciekawych zapowiedzi książkowych, to jednak nie byłabym chyba sobą, gdybym nie uzupełniła tamtego posta kolejnymi pozycjami, które pojawią się w drugiej połowie maja :) A zatem do dzieła, dajcie znać pod postem czy jakaś książka Was zainteresowała :)Zniewolony książę | C. S. Pacat
Wydawnictwo: Studio JG
Data premiery: 18 maja

Opis:
Po śmierci króla Akielos prawowity następca tronu, książę Damen, zostaje zostaje pojmany i wtrącony do lochu. Jego przyrodni brat pozbawia go tożsamości i wysyła jako niewolnika do haremu księcia wrogiego kraju. Od tego momentu Damen musi znaleźć sposób, aby przeżyć na dworze, za którego kulisami toczy się podstępna walka o tron, w którą mimowolnie zostaje wplątany.
Niegdyś potężny wojownik, teraz obdarty z godności niewolnik będzie musiał walczyć o przetrwanie sprzymierzając się ze swoim największym wrogiem. Jego nowy pan, książę Laurent, jest bowiem
równie urodziwy co wyrachowany i śmiertelnie niebezpieczny. Jedno jest pewne – tożsamość Damena musi pozostać tajemnicą. W końcu ten, którego pomocy potrzebuje, ma najwięcej powodów, aby go nienawidzić...

Jest to bardzo ciekawa książka. Dla fanów fantastyki wręcz idealna. Jedynym elementem, który może sprawi, że nie każdy poczuje się przy niej komfortowo, to wątek LGBT. Moim zdaniem warto się zainteresować tym tytułem :)Na gwieździstych morzach | S. Sheridan
Wydawnictwo: Wydawnictwo kobiece
Data premiery: 17 maja

Opis:
W 1824 roku w Brazylii trwa wojna domowa, która sprawia, że ceniona pisarka Maria Graham ma trudności z powrotem do ojczystej Anglii. Kobieta straciła niedawno męża i jako wdowa znalazła się w trudnym położeniu, dlatego chwyta się każdej szansy, aby dostać się na statek do Europy. Przyjmuje ofertę przebiegłego przemytnika Jamesa Hendersona, który proponuje jej wspólny rejs. 
Na pokładzie Maria odkrywa nie tylko sekrety ukryte w tabliczkach czekolady, ale zaczyna też czuć nieodparty pociąg do tajemniczego kapitana. Jednak kobieta z wyższych sfer nie może pozwolić sobie na miłość do przemytnika, dlatego kapitan porzuca kryminalną przeszłość i wciela się w rolę londyńskiego dżentelmana. 
Henderson nie może tak łatwo uwolnić się z przemytniczego kręgu, za którym stoją wpływowi ludzie. Jedynym sposobem na zyskanie miłości Marii jest zdemaskowanie gangu i uwolnienie się z jego sideł raz na zawsze. Czy to jednak wystarczy, aby dumna Maria mogła zająć miejsce u boku kapitana?

Jeśli jakaś książka a w sobie choćby szczyptę czekolady, to zdecydowanie warto się nią zainteresować :) Ta z pewnością trafi na moją listę do przeczytania :)


Chroń ją | K. A. Tucker
Wydawnictwo: Filia
Data premiery: 23 maja

Opis:
Dzięki matce, zasłużonej i wielokrotnie odznaczanej komendant policji, Noah Marshall wiedzie niczym niezmącone, wygodne życie. Wszystko zmienia się w chwili, w której zostaje ujawniona skrywana od lat tajemnica. Jackie obwinia się o zniszczenie życia niewinnej rodziny. Pogrążony w żalu syn musi poradzić sobie z tym szokującym sekretem. 
Gracie Richards nie urodziła się w przyczepie kempingowej, ale po czternastu latach walki o przetrwanie w Hollow, nie zna już innego życia. Tutaj przynajmniej nikt nie przypomina jej o ojcu – skorumpowanym gliniarzu, zabitym podczas nieudanej transakcji narkotykowej. Na ubogim osiedlu jest jedną z wielu toczących bój o codzienną egzystencję. Wszystko jednak zmienia się pewnego dnia, gdy na jej progu staje chłopak, zupełnie nie pasujący do otaczającej ją rzeczywistości.

K. A. Tucker jest dość znana na polskim rynku za sprawą poprzednich jej pozycji, z którymi mam zamiar się zainteresować - w sensie przeczytać :) A tu Wydawnictwo Filia robi niespodziankę czytelnikom i postanawia wydać kolejny tytuł tej autorki :) Moim zdaniem warto się tą książką zainteresować :)
Trzy razy ty | F. Moccia
Wydawnictwo: Muza
Data premiery: 23 maja

Opis:
Kontynuacja bestsellerowej powieści "Trzy metry nad niebem". 
W "Trzech metrach nad niebem" Babi złamała mu serce. W "Tylko ciebie chcę" Gin nauczyła go kochać na nowo. W "Trzy razy ty" Step staje na rozstaju dróg... 
Jak skończy się historia Babi, Stepa i Gin?
Co stało się z tym skłóconym z całym światem chłopakiem, z zabijaką, który spędzał popołudnia na placu z przyjaciółmi, a wieczory na jeździe motorem? Czasami Stepowi wydaje się, że tamto życie należy do kogoś innego. Dziś jest kimś zupełnie innym, człowiekiem sukcesu, telewizyjnym producentem i wkrótce będzie się żenić. Jego wybranką jest Gin, kobieta łagodna, piękna, czuła, idealna. Wybaczyła mu zdradę sprzed sześciu lat. Zdradę z Babi, jego pierwszą niezapomnianą miłością. Od tamtej pory Babi i Step się nie widzieli, ale oto ona ponownie wkracza w jego życie z siłą tornada, wyjawiając mu skrywany przez lata sekret. Step jest zmuszony przeanalizować swoje wybory, upewnić się, co do słuszności podjętych decyzji oraz postawić sobie niewygodne pytania. Czy naprawdę jest szczęśliwy z Gin? Czy Babi jest jedynie wspomnieniem czy też ogniem, którego nikt ani nic nigdy nie będzie w stanie ugasić?

Czy ktoś nie zna F. Moccia? Ja w każdym razie znam tylko z filmów i ciągle gdzieś z tyłu głowy mi siedzi, aby nadrobić zaległości, a tu co? Kolejna książka :) Ciekawi jesteście dalszych losów Babi, Stepa i Gin?Trzy razy ty | F. Moccia
Wydawnictwo: Filia
Data premiery: 23 maja

Opis: 
Prawda to dopiero połowa historii... 
W trakcie wakacyjnej imprezy na plaży Nicole Cutty i Megan McDonald zostają porwane. Policja prowadzi szeroko zakrojone poszukiwania, jednak nie znajduje po nich żadnego śladu. Niedługo potem ledwie żywa Megan, cudem ucieka z bunkra ukrytego w głębokim lesie. Po roku książka na temat jej ucieczki ma już status bestsellera, a Megan staje się gwiazdą. Pozostaje tylko jeden mały problem -Nicole nadal nie odnaleziono. Jej starsza siostra, Livia, pracuje w prosektorium i zdaje sobie sprawę, że być może pewnego dnia dnia przyjdzie jej zbadać ciało siostry i zrozumieć tajemnicę jej zniknięcia. 
Tymczasem do prosektorium trafia ciało młodego mężczyzny, którego może coś łączyć z serią zaginięć dziewczyn w całym kraju. Powodowana niezdrową ciekawością Livia nawiązuje kontakt z Megan, której prawdziwa wiedza wykracza daleko poza to, co można przeczytać w jej bestsellerowej książce, a strzępy wspomnień dziewczyny stopniowo składają się w przerażającą całość.

Oczywiście w moim zestawieniu nie mogło zabraknąć thrillera/kryminału. Po przeczytaniu opisu, czuję się zaintrygowana i z pewnością sięgnę po powyższą pozycję :)
Wielka samotność | K. Hannah
Wydawnictwo: Świat książki
Data premiery: 23 maja

Opis:
Alaska, 1974. Nieobliczalna. Bezlitosna. Dzika. Dla rodziny w kryzysie jest to ostateczny test na przetrwanie. 
Ernt Allbright, były jeniec wojenny, wraca do domu po wojnie w Wietnamie całkowicie. Kiedy traci kolejną pracę, podejmuje impulsywną decyzję: przeniosą się całą rodziną na północ, na Alaskę, gdzie będą żyli bez prądu i wody – w ostatniej dzikiej części Ameryki. 
Dorastająca trzynastoletnia Leni, dziewczynka w trudnym wieku, uwikłana w burzliwy związek rodziców, ma nadzieję, że w nowej krainie czeka lepsza przyszłość dla rodziny. Jej matka, Cora, zrobi wszystko i pójdzie wszędzie dla mężczyzny, którego kocha, nawet jeśli oznacza to pójście w nieznane. 
Na początku Alaska wydaje się być odpowiedzią na ich modlitwy. W dzikim, odległym zakątku kraju odnajdują się wśród niezależnej społeczności silnych mężczyzn i kobiet. 
Ale wraz z nadejściem zimy i ciemnościami obejmującymi Alaskę, kruchy stan psychiczny Ernta pogarsza się. Wkrótce niebezpieczeństwa na zewnątrz bledną w porównaniu z zagrożeniami wewnątrz. W ich małej chacie, pokrytej śniegiem, przez osiemnaście godzin nocy, Leni i jej matka poznają straszliwą prawdę: są sami. Na zewnatrz nie ma nikogo, kto by mógł ich uratować. 
W tym niezapomnianym portrecie ludzkiej słabości i odporności Kristin Hannah ujawnia niezłomny charakter współczesnego amerykańskiego pioniera i ducha ginącej Alaski - miejsca o niezrównanym pięknie i niebezpieczeństwie. "Wielka samotność"to odważna, piękna, pełna życia opowieść o miłości, stracie i walce o przetrwanie...

Kurcze jak ja uwielbiam takie klimaty w książkach. Ogromnie jestem ciekawa tej pozycji, szczególnie ze względu na cieplejszy maj, będzie ciekawie wybrać się w chłodniejsze rejony Alaski :)


Spętani przeznaczeniem | V. Roth
Wydawnictwo: Jaguar
Data premiery: 23 maja

Opis:
Akos – syn narodu miłującego pokój i Cyra – zabijająca dotykiem, siostra bezwzględnego tyrana, który zmusza ją do zadawania bólu a nawet śmierci swoim politycznym przeciwnikom. Życiem tych dwojga od narodzin rządzi przeznaczenie, a raz wypowiedziane przez wyrocznie losy stają się nieodwracalne. Ludy, do których należą, rywalizują i walczą o władzę na planecie Thuhve, w odległej galaktyce. Pewnego dnia Akos zostaje brutalnie porwany. Od tej pory ma służyć Cyrze. Między dwojgiem, których więcej zdaje się dzielić niż łączyć, rodzi się uczucie, wymagające przebaczenia. W odzyskujący spokój świat wkraczają jednak demony przeszłości. Tyran – ojciec dziewczyny uważany za martwego – powraca z kosmicznej wędrówki, by zniszczyć życie mieszkańców planety. 
"Spętani przeznaczeniem"to odważna opowieść o uczuciu, które wymaga zaprzeczenia dawnym relacjom, własnym obsesjom i dotychczasowym wyobrażeniom. Powieść wyraża to, co w prozie Roth najlepsze: niespieszny, pełen napięcia romans zanurzony w misternie skonstruowanym, kosmicznym świecie. Poprzez różnorodność perspektyw oraz intryg – osobistych czy politycznych – autorka z niezwykłą wnikliwością ukazuje motywacje bohaterów, a rozmach epickiej narracji staje się okazją do zadania odważnych pytań. Czy przeznaczenie może spętać każdego z nas? Czy człowiek w imię własnych przekonań i emocji jest w stanie przeciwstawić się cywilizacji? I czy prawo boskie naprawdę stoi ponad ludzkim?

Z Veronicą Roth do tej pory nie było mi po drodze, ale zdecydowałam się ją umieścić w tym zestawieniu, ponieważ wiele osób ją uwielbia. Ja póki co mam neutralne zdanie, aczkolwiek opisy jej powieści strasznie mnie ciekawią :)


Zabójcze lato | J. Dawson
Wydawnictwo: YA!
Data premiery: 23 maja

Opis:
Gorące lato, tajemnicza śmierć, rodzinny dramat i misternie utkane oszustwo. 
W niejasnych okolicznościach podczas balu maturalnego ginie Janey Bradshaw. Policja, rodzina i większość znajomych uważa, że popełniła samobójstwo, rzucając się z klifu w morze. Do momentu, aż u jej przyjaciół pojawia się nieoczekiwany gość... 
Wciągający i psychologiczny thriller.

I ostatnia propozycja ode mnie - zaskakująca. Wydawnictwo Ya! i thriller? Czy z tej mieszanki może wyjść coś dobrego? Mnie osobiście zaciekawiło, choć z opisu nie wynika, aby była to jakaś odkrywcza opowieść... Mam wrażenie, jakbym już gdzieś to czytała, choć mogę się mylić :)
Dajcie znać, czy skusicie się na jakąś propozycję z drugiej połowy maja :)

Pozdrawiam,
Katka, czytamiogladam.pl


You May Also Like

0 komentarze