#172 Addicted. Podwójna namiętność | K. & B. Ritchie

by - lutego 05, 2019


Autor: K. & B. Ritchie
Tytuł: "Addicted. Podwójna namiętność" 
Gatunek: literatura obyczajowa
Rok wydania: 2018
Wydawnictwo: W.A.B.
Ilość stron: 381
Tłumaczenie: M. Reyher

Cześć kochani,
czas najwyższy nadrobić zaległości w postaci recenzji. "Addicted. Podwójna namiętność" została przeze mnie przeczytana już jakiś czas temu natomiast kilka dni temu otrzymałam drugą część, co poniekąd zmusiło mnie do napisania i wrzucenia opinii na temat pierwszej części.

Krótko o treści...

Nieśmiała, drobna Lily Calloway, niepotrafiąca powiedzieć „nie”, rumieniąca się nawet w towarzystwie chłopaków, ma poważny problem – jest uzależniona od… seksu. Kolekcjonuje akcesoria erotyczne oraz filmy i praktycznie codziennie zalicza numerki w klubach nocnych. Jej przyjaciel Loren Hale to z kolei zabawny, cyniczny szkolny outsider żyjący w cieniu ojca. Chłopak szuka w alkoholu ucieczki przed problemami. Aby ukryć swoje słabości przed rodziną, Lily i Lo decydują się na fałszywy związek – oznacza to zamieszkanie razem, pójście do college’u i, co najważniejsze, odcięcie się od krewnych. Przyjaźnią się od małego, więc wspólne ukrywanie swoich niedoskonałości nie przysparza im problemów. Do czasu.

To pasjonująca historia dwojga życiowych rozbitków, którzy udają parę, by pomagać sobie w życiu wypełnionym nałogami, i stać za sobą murem.


Moja opinia...


Dawno nie czytałam książki, która aż tak by mnie zaskoczyła pod względem różnicy opisu i treści. Spodziewamy się fajnej, lekkiej młodzieżówki/ya, a tak naprawdę w książce zawarta jest dość trudna tematyka dotycząca uzależnień: od seksu oraz alkoholu. Na całe szczęście całość została włożona w bardzo przystępny, lekki język i nie daje się odczuć, że autorstwo należy przypisać dwóm osobom.
W "Addicted. Podwójna namiętność" nie mamy poczucia zmęczenia treścią. Wręcz pochłaniamy stronę za stroną, chcąc się dowiedzieć jak wszystko się skończy. 


Postać Lily i Lorena zaskoczyły mnie otwartością na własne potrzeby i uzależnienia. Nie wiem, czy w życiu są takie osoby, które potrafiłyby sprostać przyjacielskim oczekiwaniom. Para tkwi z początku w pewnym układzie, który ma na celu ukrycie ich tajemnych nałogów, jednak z czasem nałogi sprawiają, że rządzą one ich życiem.

Jest to zdecydowanie jedna z tych książek, która może z początku czytelnika wrzucić w maliny. Zarówno opis jak i okładka zdradzają, że będzie dużo gorących scen erotycznych, jednak nic bardziej mylnego. Oczywiście, takowe się zdarzają, jednak nie one grają pierwsze skrzypce w tej powieści. Tutaj największy nacisk został położony na uzależnienie oraz w bardzo realistyczny sposób ukazana została ścieżka w kierunku świadomości stania się nałogowcem.
Autorki w bardzo ciekawy sposób podeszły do tematu ukazując wszelkie wady i zalety uzależnienia. Jestem bardzo zaintrygowana co też przyniesie kolejny tom z serii.


Dla kogo...

Książka jest reklamowana jako pozycja dla nastolatków, jednak moim zdaniem jest to spore nadużycie. Bardziej kierowałabym ją dla studentów, aczkolwiek może się zdarzyć spora grupa nastolatków, którzy rzeczywiście pokochają losy Lily i Lorena, a przede wszystkim będą w stanie wyciągnąć z tej historii coś więcej niż zwyczajowy romans pomiędzy postaciami.

Moja ocena...

Biorąc pod uwagę lekkość pióra oraz próbę rozpoczęcia rozmowy na temat uzależnień, "Addicted. Podwójna namiętność" wydaje się być ciekawą pozycją zasługującą na mocne 6/10.
Zdecydowanie warto po nią sięgnąć, aby się przekonać, że nie zawsze pożądanie może mieć pozytywny oddźwięk.

A za możliwość przeczytania oraz zrecenzowania chciałabym podziękować Wydawnictwu W.A.B.You May Also Like

0 komentarze