9 filmów, na które warto zwrócić uwagę w marcu.

by - lutego 25, 2019


Cześć kochani,
w związku z tym, że nie samymi książkami człowiek żyje, postanowiłam dorzucić cykliczny wpis dotyczący filmów i ich premier - w końcu nazwa zobowiązuje. A zatem, z lekkim poślizgiem dwumiesięcznym, serdecznie zapraszam Was na pierwszy tego typu wpis dotyczący tego, co znajdziemy w marcu w kinach. Wśród wielu dość miernych filmów, starałam się wyłuskać te lepsze, na które rzeczywiście warto zwrócić uwagę i choć część z nich miała już swoją premierę, to jak zwykle, nie wiedzieć czemu Polska jest sto lat za murzynami...
Serdecznie zapraszam!

1. "To właśnie życie"


Gatunek: melodramat
Opis: 
Złożona z kilku nowel historia rodziny z Nowego Jorku, której losy znaczone są licznymi tragediami. Punktem wyjścia tej opowieści jest pytanie co by było gdyby: gdyby rodzice nigdy się nie spotkali, gdyby nie doszło do wypadku, gdyby ktoś w porę zauważył pędzący autobus. Reżyser Dan Fogelman zwraca uwagę na kruchość ludzkiego życia i na to, że z kluczowymi decyzjami nie warto zwlekać, bo w końcu może być za późno.

2. "Wspomnienie lata" (PL)Gatunek: obyczaj
Opis:
Koniec lat 70. w Polsce. Wakacyjny gwar podmiejskiego kąpieliska miesza się z dźwiękami przeboju Anny Jantar. "Wspomnienie lata" to intymna podróż do odchodzącego świata dzieciństwa widzianego oczami 12-letniego Piotrka. Pod wpływem zmieniającej się relacji z matką i pierwszego zauroczenia chłopiec musi skonfrontować się z zupełnie nowymi dla siebie uczuciami, dokonać pierwszych dorosłych wyborów i zmierzyć się z ich konsekwencjami.

3. "Wszyscy wiedzą"Gatunek: Dramat
Opis:
Po wielu latach nieobecności Laura (Cruz) wraz z dwójką dzieci powraca do rodzinnego miasteczka w Hiszpanii na wesele siostry. Podczas hucznej zabawy spotyka Paco (Bardem), swoją wielką, pierwszą miłość. Imprezę przerywa zniknięcie Irene, nastoletniej córki Laury. Przy okazji poszukiwań na jaw wychodzą rodzinne tajemnice, o których wszyscy woleliby zapomnieć. W upalnym, sennym miasteczku pod powierzchnią czai się mrok. Wszyscy są podejrzani.


4. "High life"Gatunek: sci-fi, dramat
Opis: 
W odległym kosmosie, poza układem słonecznym, na pokładzie statku kosmicznego żyje astronauta Monte i jego córeczka Willow. Monte nie został ojcem z własnej woli. Był w grupie więźniów, którzy dostali szansę wzięcia udziału w podróży w przestrzeń kosmiczną wiedząc, iż nigdy z niej nie wrócą. Zdecydował się, bo wolał to niż śmierć w więzieniu. Willow urodziła się już na statku. Samotny, zdyscyplinowany twardziel opiekuje się córką i powoli odkrywa, czym jest miłość. Przez kolejne lata lecą w stronę czarnej dziury - miejsca, w którym czas i przestrzeń przestają istnieć.


5. "Girl"Gatunek: dramat
Opis: 
Piętnastoletnia Lara zrobi wszystko, by spełnić swoje marzenia. Chce zacząć naukę w prestiżowej szkole baletowej i zrobić karierę baleriny. Marzy o czymś jeszcze - o wydostaniu się z chłopięcego ciała, w którym uwięziona jest wrażliwa dziewczyna.


6. "Dumbo"Gatunek: familijny.
Opis:
Dumbo to mały słonik o nienaturalnie wielkich uszach, który przy pomocy zaprzyjaźnionej myszki uczy się wiary w siebie.


7. "The aftermath"Gatunek: melodramat, wojenny
Opis:
Powojenne Niemcy, rok 1946. Rachael Morgan (Keira Knightley) przybywa do zrujnowanego Hamburga w środku mroźnej zimy, by dołączyć do swego męża, Lewisa (Jason Clarke), brytyjskiego pułkownika, któremu powierzono zadanie odbudowania miasta. Gdy tylko przekraczają próg nowego domu, Rachael ze zdumieniem odkrywa, że Lewis podjął zaskakującą decyzję: pozwolił, by dzielili wspaniałe domostwo z jego poprzednim właścicielem, niemieckim wdowcem (Alexander Skarsgård) i jego zbuntowaną córką. W pełnej napięcia atmosferze wrogość i smutek szybko ustępują miejsca namiętności i zdradzie.


8. "Przedszkolanka"Gatunek: dramat.
Opis:
Kiedy Lisa przypadkiem odkrywa geniusz poetycki swojego pięcioletniego ucznia, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i zrobić wszystko, aby nie został zmarnowany. 9. "Pięć stóp od siebie"Gatunek: dramat, romans.
Opis:
Historia wyreżyserowana przez Justina Baldoniego (Jane the Virgin, Krwiożercze szczęki) opowiada historię nastolatków chorych na mukowiscydozę, którzy poznają się w szpitalu i zakochują w sobie. Na przeszkodzie stoi jednak ich zdrowie, ponieważ zgodnie z zaleceniami nie powinni przebywać w swoim otoczeniu, kategorycznie nie mogą się też dotykać. Odległość, jaką muszą zachować, to właśnie tytułowe Five Feet Apart, czyli Pięć stóp od siebie.


Koniecznie dajcie znać w komentarzach czy coś zwróciło Waszą uwagę. Ja się szczególnie czaję na "Dumbo", aby móc porównać z oryginalną animacją oraz na cudowną chemię pomiędzy K. Knightley i A. Skarskgard w "The aftermath" a także "Pięć stóp od siebie" który został przełożony z książki na duży ekran - po cichu liczę na lepszą wersję "Gwiazd naszych wina" :)

Pozdrawiam,
Kasia, czytamiogladam.pl

You May Also Like

0 komentarze